2019 Section X Baseball Playoff Brackets

  CLASS A PLAYOFFS  --  Two-Team Bracket

Class A Championship

   

at Salmon River Central

Friday, May 31, 2019, 5:00 p.m.

               # 1- Massena                  7
               # 2- Malone                     1
  

 
  2019 Class A Champion:
  Massena Red Raiders
  
  
  CLASS B PLAYOFFS  --  Five-Team Bracket

Class B Play-In Round

  

Home of the Higher Seed

Wed., May 22, 2019, 4:30pm

 # 5- Salmon River         8
 # 4- Canton                  5
  
  
 
  
  
 




>




 
 





Class B Semifinals

  
  

Home of the Higher Seed

 Wedns., May 29, 2019, 5:00pm

 # 5- Salmon River           2
 # 1- Ogdensburg           10
  
  

Home of the Higher Seed

 Wedns., May 29, 2019, 5:00pm

 # 3- Gouverneur             2
 # 2- Potsdam               12
  
 
  






>
 
 
>



 

Class B Championship

  
  
  
  
   

at Clarkson University

Friday, May 31, 2019, 5:00 p.m.

 # 1- Ogdensburg          6
 # 2- Potsdam               0
  
  
  
   
  












 

 

 
 
   
   
 
   
  2019 Class B Champion:
  Ogdensburg Blue Devils

 
 
 
 
 
 
  CLASS C PLAYOFFS  --  Four-Team Bracket

Class C Play-In Round

  

Home of the Higher Seed

Fri., May 24, 2019, 1:00pm

 # 5- Tupper Lake           4
 # 4- St. Lawrence Ct.     2
  
  
 
  
  
 




>




 
 





Class C Semifinals

  
  

Home of the Higher Seed

 Wedns., May 29, 2019, 5:00pm

 # 5- Tupper Lake            1
 # 1- Norwood-Norfolk     13
  
  

Home of the Higher Seed

 Wedns., May 29, 2019, 5:00pm

 # 3- Madrid-Waddington   5
 # 2- Brushton-Moira         3
  
 
  






>
 
 
>



 

Class C Championship

  
  
  
  
   

at Canton Central

Friday, May 31, 2019, 5:00 p.m.

 # 1- Norwood-Norfolk      8
 # 3- Madrid-Waddington 3
  
  
  
   
  












 

 

 
 
   
   
 
   
  2019 Class B Champion:
  Norwood-Norfolk Flyers

 
 
 
 
 
 
  CLASS D PLAYOFFS  --  Eight-Team Bracket

Class D Quarterfinals

  

Home of the Higher Seed

Fri., May 24, 2019, 5:00pm

 # 6- Edwards-Knox       2
 # 3- Chateaugay           7
  
  
Home of the Higher Seed
Fri., May 24, 2019, 5:00pm
 # 7- St. Regis Falls      3
 # 2- Lisbon                  9
  
  

Home of the Higher Seed

Fri., May 24, 2019, 5:00pm

 # 5- Parishville-Hopk.  10
 # 4- Morristown            3
  
  

Home of the Higher Seed

Fri., May 24, 2019, 5:00pm

 # 8- Hermon-DeKalb      0
 # 1- Heuvelton             19
   
 





>




>









>


 
>

Class D Semifinals

  
   
   
    

at Home of Higher Seed

Wedns., May 29, 2019, 5:00pm

 # 3- Chateaugay          6
 # 2- Lisbon                  7
  
  
  
  
  
  
  
at Home of Higher Seed
Wedns., May 29, 2019, 5:00pm
 # 5- Parishville-Hopkinton 1
 # 1- Heuvelton               16
   
  
  
  








>






>

Class D Championship

     2019 Class D Champion:
  
Lisbon Golden Knights
 
 
   
  
 
   
  
  
   
at St. Lawrence Universtiy
Friday, May 31, 2019, 5:00 p.m.
 # 2- Lisbon                   8
 # 1- Heuvelton              2
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 

2018 Playoff Brackets    2017 Playoff Brackets    2016 Playoff Brackets    2015 Playoff Brackets
2014 Playoff Brackets    2013 Playoff Brackets    2012 Playoff Brackets    2011 Playoff Brackets    2010 Playoff Brackets

2009 Playoff Brackets    2008 Playoff Brackets    2007 Playoff Brackets    2006 Playoff Brackets    2005 Playoff Brackets
 
Copyright 2019 CommunitySights.com. All rights reserved.  All logos, photographs, text, designs and online broadcasts are copyright.
No portion of this web site may be copied, transferred, duplicated or otherwise used in any form without expressed written permission.