2009 Section X Softball Playoff Brackets

  CLASS A PLAYOFFS  --  Two-Team Bracket

Class A Championship

   

at SUNY Potsdam

Wed., June 3, 2009, 4:30 p.m.

               # 2- Massena                 0
               # 1- Malone                  12
  

 
  2009 Class A Champion:
  Malone Huskies
  
  
  CLASS B PLAYOFFS  --  Five-Team Bracket

Class B Opening Round

  

at Home of Higher Seed

Fri., May 29, 2009, 4:30 p.m.

 # 5- Potsdam                7
 # 4- Gouverneur             2
  
  
 
  
  
 
  
  
 




>




 
 
>




Class B Semifinals

  
  

at Home of Higher Seed

Tues., June 2, 2009, 4:30 p.m.

 # 5- Potsdam                0
 # 1- Canton                 15
  
  

at Home of Higher Seed

Tues., June 2, 2009, 4:30 p.m.

 # 3- Salmon River        16
 # 2- Ogdensburg           3
  
 
  






>
 
 
>



 

Class B Championship

  
  
  
  
   

at SUNY Potsdam

Fri., June 5, 2009, 5:00 p.m.

 # 1- Canton                  3
 # 3- Salmon River           0
  
  
  
   
  












 

 

 
 
   
   
 
   
  2009 Class B Champions:
  Canton Golden Bears
 
 
 
 
 
 
  CLASS C PLAYOFFS  --  Five-Team Bracket

Class C Opening Round

  

at Home of Higher Seed

Fri., May 29, 2009, 4:30 p.m.

 # 5- Tupper Lake            9
 # 4- Brushton-Moira      15
  
  
 
  
  
 
  
  
 




>




 
 
>




Class C Semifinals

  
  

at Home of Higher Seed

Tues., June 2, 2009, 4:30 p.m.

 # 4- Brushton-Moira       0
 # 1- St. Lawrence Ctl.    6
  
  

at Home of Higher Seed

Tues., June 2, 2009, 4:30 p.m.

 # 3- Norwood-Norfolk      7
 # 2- Madrid-Waddington 5
  
 
  






>
 
 
>



 

Class C Championship

  
  
  
  
   

at SUNY Potsdam

Fri., June 5, 2009, 3:00 p.m.

 # 1- St. Lawrence Ctl.    3
 # 3- Norwood-Norfolk     0
  
  
  
   
  












 

 

 
 
   
   
 
   
  2009 Class C Champions:
  St. Lawrence Ctl. Larries
 
 
 
 
 
 
  CLASS D PLAYOFFS  --  Eight-Team Bracket

Class D Quarterfinals

  

at Home of Higher Seed

Fri., May 29, 2009, 4:30 p.m.

 # 6- Lisbon                   2
 # 3- Hammond              8
  
  

at Home of Higher Seed

Mon., June 1, 2009, 4:00 p.m.

 # 7- Hermon-DeKalb       5
 # 2- Harrisville              20
  
  

at Home of Higher Seed

Thu., May 28, 2009, 4:30 p.m.

 # 5- Colton-Pierrepont 12
 # 4- St. Regis Falls     10 (9)
  
  

at Home of Higher Seed

Fri., May 29, 2009, 4:30 p.m.

 # 8- Clifton-Fine             0
 # 1- Heuvelton               9
   
 





>


>










>

 
>

Class D Semifinals

  
   
   
    

at Home of Higher Seed

Tues., June 2, 2009, 3:30 p.m.

 # 3- Hammond              3
 # 2- Harrisville               2
  
  
  
  
  
  
  

at Home of Higher Seed

Tue., June 2, 2009, 4:30 p.m.

 # 5- Colton-Pierrepont    0
 # 1- Heuvelton              15
   
  
  
  






>











>

Class D Championship

      2009 Class D Champion:
    Heuvelton Bulldogs
 
 
   
  
 
   
  
  
   

at SUNY Potsdam

Thu, June 4, 2008, 4:30 p.m.

 # 3- Hammond               0
 # 1- Heuvelton              10
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2008 Playoff Brackets           2007 Playoff Brackets           2006 Playoff Brackets           2005 Playoff Brackets
 
Copyright 2009 CommunitySights.com. All rights reserved.  All logos, photographs, text, designs and online broadcasts are copyright.
No portion of this web site may be copied, transferred, duplicated or otherwise used in any form without expressed written permission.