2010 Section X Softball Playoff Brackets

  CLASS A PLAYOFFS  --  Two-Team Bracket

Class A Championship

   

at SUNY Potsdam

Thurs., June 3, 2010, 4:00 p.m.

               # 2- Malone                     1
               # 1- Massena                   8
  

 
  2010 Class A Champion:
  Massena Red Raiders
  
  
  CLASS B PLAYOFFS  --  Five-Team Bracket

Class B Opening Round

  

at Home of Higher Seed

Thurs.., May 27, 2010, 4:30 p.m.

 # 5- Potsdam                  5
 # 4- Ogdensburg              7
  
  
 
  
  
 
  
  
 




>




 
 
>




Class B Semifinals

  
  

at Ike Noble Field, Canton

Tues., June 1, 2010, 4:30 p.m.

 # 4- Ogdensburg             0
 # 1- Canton                    6
  
  

at Salmon River

Tues., June 1, 2010, 4:30 p.m.

 # 3- Gouverneur              2
 # 2- Salmon River            3
  
 
  






>
 
 
>



 

Class B Championship

  
  
  
  
   

at SUNY Potsdam

Fri., June 4, 2010, 5:30 p.m.

 # 1- Canton                   8
 # 2- Salmon River           0
  
  
  
   
  












 

 

 
 
   
   
 
   
  2010 Class B Champions:
  Canton Golden Bears
 
 
 
 
 
 
  CLASS C PLAYOFFS  --  Four-Team Bracket

Class C Opening Round

  
 
  
  
 
  
  
 
  
  
 




>




 
 
>




Class C Semifinals

  
  

at Tritown Community Ctr.

Tues., June 1, 2010, 4:30 p.m.

 # 4- Tupper Lake            0
 # 1- St. Lawrence Ctl.   12
  
  

at Brushton-Moira

Tues., June 1, 2010, 4:30 p.m.

 # 3- Norwood-Norfolk       7
 # 2- Brushton-Moira        6
  
 
  






>
 
 
>



 

Class C Championship

  
  
  
  
   

at SUNY Potsdam

Fri., June 4, 2010 3:30 p.m.

 # 1- St. Lawrence Ctl.     2
 # 3- Norwood-Norfolk       0
  
  
  
   
  












 

 

 
 
   
   
 
   
  2010 Class C Champions:
  St. Lawrence Ctl. Larries
 
 
 
 
 
 
  CLASS D PLAYOFFS  --  Eight-Team Bracket

Class D Quarterfinals

  

at Madrid-Waddington

Thurs., May 27, 2009, 4:30 p.m.

 # 6- Clifton-Fine              3
 # 3- Madrid-Waddington 14
  
  

at Harrisville

Thurs., May 27, 2010, 4:30 p.m.

 # 7- Colton-Pierrepont       5
 # 2- Harrisville                  8
  
  

at Edwards-Knox

Thurs., May 27, 2010, 4:30 p.m.

 # 5- Lisbon        (10/F)    12
 # 4- Edwards-Knox           9
  
  

at Heuvelton

Wed., May 26, 2010, 4:30 p.m.

 # 8- St. Regis Falls          2
 # 1- Heuvelton                17
   
 





>


>










>

 
>

Class D Semifinals

  
   
   
    

at Home of Higher Seed

Tues., June 1, 2010, 4:30 p.m.

 # 3- Madrid-Waddington  2
 # 2- Harrisville                 4
  
  
  
  
  
  
  

at Home of Higher Seed

Tues., June 1, 2010, 4:30 p.m.

 # 5- Lisbon                     9
 # 1- Heuvelton               10
   
  
  
  






>











>

Class D Championship

     2010 Class D Champion:
   Heuvelton Bulldogs
 
 
   
  
 
   
  
  
   

at SUNY Potsdam

Thurs., June 3, 2010 6:00 p.m.

 # 2- Harrisville               2
 # 1- Heuvelton             11
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2009 Playoff Brackets     2008 Playoff Brackets     2007 Playoff Brackets     2006 Playoff Brackets     2005 Playoff Brackets
 
Copyright 2010 CommunitySights.com. All rights reserved.  All logos, photographs, text, designs and online broadcasts are copyright.
No portion of this web site may be copied, transferred, duplicated or otherwise used in any form without expressed written permission.