2014 Section X Girls Lacrosse Schedule

TUESDAY, MARCH 25, 2014
Potsdam 16, Saranac Lake 0

FRIDAY, MARCH 28, 2014
Potsdam 13, Heuvelton 4

TUESDAY, APRIL 1, 2014
Canton 16, Saranac Lake 4

FRIDAY, APRIL 4, 2014
Ogdensburg 11, Salmon River 4

SATURDAY, APRIL 5, 2014
Canton 15, Salmon River 9
Heuvelton 16, Saranac Lake 1
Non League

South Jeff 14, Massena 2

TUESDAY, APRIL 8, 2014
Potsdam 13, Ogdensburg 0
Canton 10, Heuvelton 7

WEDNESDAY, APRIL 9, 2014
Potsdam 9, Canton 3

THURSDAY, APRIL 10, 2014
Non League
Immaculate Heart 13, Heuvelton 5

WEDNESDAY, APRIL 23, 2014
Massena 15, Heuvelton 7
Potsdam 18, Salmon River 4
Non-League
Indian River 14, Ogdensburg 3

THURSDAY, APRIL 24, 2014
Massena 17, Ogdensburg 3

FRIDAY, APRIL 25, 2014
Heuvelton 13, Ogdensburg 5
Canton 15, Salmon River 10
Non League
Potsdam 11, Northwood Prep 8

SATURDAY, APRIL 26, 2014
Potsdam 11, Massena 6
Non League
Indian River 11,Heuvelton 9

MONDAY, APRIL 28, 2014
Massena 19, Canton 8
Salmon River 16, Saranac Lake 3
Heuvelton 13, Potsdam 5
Non League
Indian River 16, Ogdensburg 2

TUESDAY, APRIL 29, 2014
Heuvelton 17, Salmon River 13
Non League
Ogdensburg 10, Northwood Prep 8

WEDNESDAY, APRIL 30, 2014
Potsdam 14, Saranac Lake 3
Non League
Massena 18, Northwood Prep 4
 
THURSDAY, MAY 1, 2014
Massena 18, Ogdensburg 3
Canton 10, Saranac Lake 4
Non League
Heuvelton 9, Northwood Prep 4

SATURDAY, MAY 3, 2014
Non League
Watertown 18, Massena 4

MONDAY, MAY 5, 2014
Massena 8, Potsdam 4
Heuvelton 17, Saranac Lake 3
Canton 8, Ogdensburg 5


TUESDAY, MAY 6, 2014
Salmon River 15, Saranac Lake 5

WEDNESDAY, MAY 7, 2014

Massena 15, Salmon River 13
Non League
Northwood Prep 10, Saranac Lake 4

THURSDAY, MAY 8, 2014
Canton 16, Heuvelton 12
Potsdam 8, Ogdensburg 3

FRIDAY, MAY 9, 2014
Heuvelton 12, Salmon River 1
Ogdensburg 18, Saranac Lake 6
Non League
Indian River 10, Potsdam 9 (OT)

SATURDAY, MAY 10, 2014
Massena 19, Saranac Lake 3

MONDAY, MAY 12, 2014
Ogdensburg 16, Salmon River 11
Potsdam 13, Canton 6
Non League
Indian River 11, Heuvelton 10
Carthage15, Massena 3

TUESDAY, MAY 13, 2014
Massena 17, Salmon River 3


WEDNESDAY, MAY 14, 2014
Massena 16, Heuvelton 9
Canton 14, Ogdensburg 5
Non League
Potsdam 9, Indian River 6

THURSDAY, MAY 15, 2014
Ogdensburg 14, Saranac Lake 7
Potsdam 12, Salmon River 4

FRIDAY, MAY 16, 2014
Heuvelton 13, Ogdensburg 8
Massena 13, Canton 8

SATURDAY, MAY 17, 2014
Massena 18, Saranac Lake 2


SECTION X GIRLS LACROSSE PLAYOFFS
MONDAY, MAY 19, 2014
Section X Class C Quarterfinals - at Higher Seed

(#3) Heuvelton 14, (#6) Saranac Lake 4
(#4) Ogdensburg 14, (#5) Salmon River 12 (OT)


TUESDAY, MAY 20, 2014
Section X Class C Semifinals - Home Higher Seed

(#2) Canton 12, (#3) Heuvelton 11
(#1) Potsdam 12, (#4) Ogdensburg 6

THURSDAY, MAY 22, 2014
Section X Class C Championship - SUNY Canton
(#1) Potsdam 7, (#2) Canton 4
Section X Class B Championship
Massena - Automatic Class B Champions

TUESDAY, MAY 27, 2014
Section X Overall Championship at SUNY Canton
(B) Massena 10, (C) Potsdam 3


N.Y. STATE GIRLS LACROSSE PLAYOFFS
THURSDAY, MAY 29, 2014
NYS Class C Opening Round - at Liverpool HS
Skaneateles (III) 22, Potsdam (X) 2
NYS Class C Opening Round - at Liverpool HS
J
amesville-Dewitt (III) 20, Massena (X) 4